WnętrzaJak powinna wyglądać luksusowa sypialnia?

Sypialnia to niewątpliwie pomieszczenie wyjątkowe. Już w starożytnej Grecji i Rzymie dbano o właściwy wypoczynek o całym dniu pracy relaksując się w przestronnych sypialniach, które znajdowały się na ogół na piętrze budynku. Oczywiście jednak sypialnie spotkać można było jedynie w najbogatszych rezydencjach. Podobnie było w średniowieczu. Przedstawiciele arystokracji mieli do dyspozycji luksusowe wnętrza dużą ilością kołder i poduszek. Tymczasem biedniejsi musieli spać na materacach wypełnionych słomą. W ich domach sypialnia była często jednocześnie pokojem dziennym. Aranżacja nie miała zaś najmniejszego znaczenia.

Jak wygląda wnętrze luksusowej sypialni?

Dzisiaj sypialnie służą przede wszystkim do relaksu. Każde pomieszczenie tego rodzaju powinno spełniać pewne podstawowe standardy. Przede wszystkim musi się w nim znajdować łóżko, najlepiej szerokie z wysokimi wezgłowiami. Obowiązkowe są również szafki nocne. Bardzo ważnym, acz często zaniedbywanym, elementem luksusowej sypialni jest oświetlenie. Za sprawą dobrze dobranych lamp można całkowicie odmienić wnętrze. W sypialni na ogół dobrze sprawdza się światło rozproszone o ciepłej barwie, które tworzy przyjemną atmosferę. Oprócz lampy sufitowej warto wybrać kinkiety lub lampki nocne. Dzięki nim w łóżku można na przykład poczytać.

Luksusowa sypialnia – na jakie kolory postawić?

Przeciętny człowiek przesypia aż 20 godzin swojego życia, dlatego też warto zadbać o przestronną i luksusowo urządzoną sypialnię. W tym miejscu nie należy jednak przesadzać z kolorami. Zbyt mocne barwy sprawiają, że trudno jest się zrelaksować, a niektóre odcienie nawet źle wpływają na samopoczucie. W sypialni najlepiej sprawdzają się jasne beże, delikatne pastele, błękity czy subtelne zielenie. Modna od wielu sezonów jest też klasyczna biel, która świetnie wpisuje się w styl minimalistyczny i skandynawski. Modnie urządzona sypialnia może być cała w bieli. W pomieszczeniu tym nie warto też przesadzać z ilością kolorów, chociaż warto wprowadzić elementy w cieplejszych odcieniach.

Luksusowa sypialnia – czyli jaka?

Każda sypialnia powinna być wyjątkowa i niepowtarzalna. W luksusowym wnętrzu zawsze dobrze prezentuje się duże łóżko z moskitierą czy baldachimem. Coraz modniejsze jest też połączenie sypialni z łazienką. Osoby, które nie boją się nowości w sypialni mogą ustawić nawet wannę. To trend, który do Polski przywędrował ze Stanów Zjednoczonych. Efektownie prezentuje się niezmiennie sypialnia urządzona w stylu glamour. Jest wówczas pełna blasku. To propozycja dla osób, które lubią przepych. Od lat z mody nie wychodzi także styl skandynawski, dla którego typowa jest biel oraz wszechobecny minimalizm. Postawić można również na rustykalny styl angielski.

Luksus w sypialni – sam design to nie wszystko

Mimo wszystko trzeba pamiętać, że sypialnia jest przede wszystkim miejscem do spania i odpoczynku. Dlatego nawet najbardziej luksusowy i efektowny design zda się na nic, gdy nie będzie w niej wygodnego łóżka i przyjaznej atmosfery. W końcu o to w tym przypadku chodzi – o odpoczynek po całym dniu pracy.

NOWOCZESNE WNĘTRZA – PROJEKTY I ARANŻACJE

Zaprojektujmy wspólnie wnętrze

Jednym z powodów, dla którego zajmujemy się projektowaniem wnętrz, to radość z tworzenia pięknych i funkcjonalnych przestrzeni. Uwielbiamy zbierać poszczególny elementy i tworzyć z nich coś co będzie służyło mieszkańcom przez kolejne lata. Dokładnie wsłuchujemy się w głos naszych klientów tak, aby efekt naszych prac był urzeczywistnieniem ich marzeń.
Kontakt
51 Francis Street, Darlinghurst NSW 2010
Social

Copyright by BOLD THEMES. All rights reserved.