WnętrzaJak urządzić wnętrze małego pokoju?

Jakie meble do wnętrza małego i ciemnego pokoju? Jakie ściany i jaki to wszystko ustawić? Takie pytania zadają sobie ci, którzy pragną wykorzystać niewielką przestrzeń w jak najlepszy sposób.

Jeżeli mamy ciemny pokój, do którego za dnia wpada mało promieni słonecznych, powinniśmy postarać się aby go rozjaśnić. Pastelowe, jasne kolory ścian, jasne meble, i odpowiednie ich ustawienie. Właściwe umeblowanie wnętrza pokoju jest istotną kwestią, nie należy ustawiać mebli tak, aby dodatkowo zasłaniały wpadające z zewnątrz światło.Co jeśli nasza podłoga jest już bardzo jasna? Czy możemy wybrać równie jasne meble?

Otóż nie, meble we wnętrzu nie powinny zlewać się z podłogą, w tym wypadku należy kupić ciemniejsze meble od podłogi, albo w innym kolorze. Gdy pokój jest również niski, malując zostawiamy pasek przy suficie, pamiętajmy, że im niższy pokój, tym mniejszy pasek zostawiamy. Jeżeli nie chcemy aby nasz pokój był w jednolitym kolorze, malowanie powinno odbywać się w sposób następujący: krótsze ściany na ciemniejszy kolor, dłuższe na jaśniejszy. Malowanie w ten sposób pozwoli nam uzyskać wyjątkową głębię, przez co wnętrze naszego pokoju wydawało się będzie większe. Malując sufit postawmy na klasyczną biel, sprawi ona, że pokój wyda się szerszy.

Wybierając meble, pamiętajmy, że lepiej wybrać ich mniej a na przykład wyższe i szersze, pozwoli to nam zachować trochę przestrzeni i oszczędzi czas pracy podczas sprzątania. Decydując się na głębokość jaką powinna mieć, szafa, szafka, regał, postawmy na funkcjonalność i wygodę przemieszczania się w pokoju. Jeżeli ten mały pokój jest równocześnie naszą sypialnią i pokojem codziennego użytkowania, funkcjonalną może okazać się duża szafa najlepiej z lustrem, do której – wybierając odpowiednią, zmieścimy do niej wszystkie swoje ubrania. Decydując się na stolik lub ławę, wybierzmy taki, który nie zabierze nam dużo wolnej przestrzeni, mały składany stolik w zupełności wystarczy.Jak urządzić mały pokój – oświetlenie Niezwykle ważne jest również odpowiednie oświetlenie, które może optycznie zwiększyć nasz mały pokój, warto też zamontować lustro, lub nawet kilka dużych luster, lustra dadzą efekt „pokoju w pokoju”, co optycznie pogłębi pomieszczenie.

Jeśli chodzi o oprawę okien, jak i cała reszta elementów, powinna być ona w kolorach jasnych, ponieważ jasne kolory potrafią optycznie zwiększyć pomieszczenie. Długa firana nawet drobna zasłoni cenne źródło światła, do małego 0i ciemnego pokoju, decydujmy się na krótkie firanki lub modne teraz rolety „dzień i noc”. Pamiętajmy, że zbyt duża ilość kolorów w pokoju, da nie pożądany efekt chaosu i optycznie zmniejszy pomieszczenie.

NOWOCZESNE WNĘTRZA – PROJEKTY I ARANŻACJE

Zaprojektujmy wspólnie wnętrze

Jednym z powodów, dla którego zajmujemy się projektowaniem wnętrz, to radość z tworzenia pięknych i funkcjonalnych przestrzeni. Uwielbiamy zbierać poszczególny elementy i tworzyć z nich coś co będzie służyło mieszkańcom przez kolejne lata. Dokładnie wsłuchujemy się w głos naszych klientów tak, aby efekt naszych prac był urzeczywistnieniem ich marzeń.
Kontakt
51 Francis Street, Darlinghurst NSW 2010
Social

Copyright by BOLD THEMES. All rights reserved.