WnętrzaJak urządzić wnętrze salonu?

Salon w każdym domu to bardzo ważne miejsce. To tu przyjmujemy gości, spędzamy wiele czasu i wypoczywamy. Musi być szczególnie reprezentacyjny. Chyba każdy z nas chciałby zaimponować bogatym wnętrzem swojego domu, znajomym i przyjaciołom. Dlatego wnętrze salonu powinno być wizytówką naszego domu. Oprócz tego musi w nim panować odpowiednia atmosfera. Ma powodować, że będziemy w nim chcieli przebywać przez długi czas, czując się swobodnie i komfortowo. Powinien on także oddawać ducha naszego domu. Zatem jak go urządzić by spełniał wszystkie nasze wymagania i żebyśmy byli z niego zadowoleni?

Są dwa sposoby. Pierwszy z nich to wynajęcie projektanta wnętrz. Wtedy tylko przedstawiamy mu ogólny zarys tego co chcielibyśmy osiągnąć a on zajmuje się całą resztą. Drugi, bardziej ambitny sposób to wykonanie wszystkich czynności związanych z urządzeniem salonu we własnym zakresie. Zaczynamy od projektu i osobiście wykonujemy wszystkie czynności.

Możemy sobie pomóc, często darmowymi programami komputerowymi do projektowania wnętrz. Dzięki niemu możemy wizualizować sobie wszystkie pomysły, które przychodzą nam do głowy.Prace zaczynamy zawsze od największych powierzchni. Tak więc na pierwszy ogień pójdą ściany i podłoga o ile jeszcze nie jest wykończona. Od ich zagospodarowania zależy jakie meble i dodatki będziemy mogli wstawić do salonu. Jeśli ściany będą miały nowoczesny charakter nie będziemy mogli kupić mebli stylizowanych na stare. I na odwrót, jeśli decydujemy się na styl retro całość musi być utrzymana w tym klimacie. Jeśli nasz salon jest wysoki, sufit można obniżyć stosując płyty gipsowo-kartonowe. Takie posunięcie jest szczególnie pożądane, jeśli chcemy uzyskać nowoczesne wnętrze. Wtedy dodatkowo można w takiej konstrukcji zamontować nowoczesne oświetlenie. Jeśli rozwiążemy problem sufitu, w dalszej kolejności malujemy go a później wszystkie ściany.

Tu mamy spore pole do popisu, gdyż ściany można wykańczać na bardzo wiele sposobów. Mogą one mieć gładką powierzchnię lub nadać im jakąś wymyślną fakturę. Tynki strukturalne umożliwiają nadanie im oryginalnego wyglądu. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i efektu jaki chcielibyśmy osiągnąć. Jeśli pozostajemy przy tradycyjnych farbach udajmy się do sklepu, poprośmy o wzorniki kolorów. Wtedy wszystko na spokojnie będzie można przemyśleć w domu. Może wybierzemy coraz popularniejsze farby antyalergiczne? Przy zakupie farb miejmy już wybrane meble. Żeby one pasowały do tak przygotowanego pomieszczenia.

Jeśli nie czujemy się na siłach by samemu wykonać wszystkie te czynności, zastanówmy się nad wynajęciem ekipy remontowej. Fachowcy, którzy mają spore doświadczenie zrobią to zdecydowanie lepiej i szybciej. A nam pozostanie jedynie cieszyć się pięknie urządzonym salonem, którego będą nam zazdrościć wszyscy nasi goście.

NOWOCZESNE WNĘTRZA – PROJEKTY I ARANŻACJE

Zaprojektujmy wspólnie wnętrze

Jednym z powodów, dla którego zajmujemy się projektowaniem wnętrz, to radość z tworzenia pięknych i funkcjonalnych przestrzeni. Uwielbiamy zbierać poszczególny elementy i tworzyć z nich coś co będzie służyło mieszkańcom przez kolejne lata. Dokładnie wsłuchujemy się w głos naszych klientów tak, aby efekt naszych prac był urzeczywistnieniem ich marzeń.
Kontakt
51 Francis Street, Darlinghurst NSW 2010
Social

Copyright by BOLD THEMES. All rights reserved.