WnętrzaKolorowe wnętrze pokoju nastolatka

Wnętrza domów jednorodzinnych są bardziej przestronne i łatwiejsze w aranżacji niż mieszkań. Można je również dosyć łatwo rozbudować, szczególnie o użytkowe poddasze. Niemniej, w każdym domu powinno się znaleźć miejsce dla dorastającego dziecka, które stanie się jego autonomiczną, bezpieczną przystanią.

Nastolatek już sam decyduje o tym, jak urządzić swój pokój. Powinniśmy mu zaufać w tej kwestii, nawet jeśli niektóre pomysły mrożą nam krew w żyłach. Takie jest jednak prawo młodości, a pokój jest miejscem na wyzwalanie swoich emocji.

Jeżeli więc nastolatek wybierze ciemny kolor ścian, nie malujmy mu pokoju na jasny błękit. Możemy jednak delikatnie spróbować wytłumaczyć, że nie wszystkie rozwiązania nadają się do miejsca, które służy nie tylko zabawie i spotkaniom towarzyskim, ale również nauce i odpoczynkowi.

Kolorowe wnętrze pokoju nastolatka

Ciemne ściany przytłaczają niewielkie pomieszczenie, ponadto mogą negatywnie wpływać na samopoczucie i umiejętność skupienia. Ale można na taki kolor pomalować np. jedną krótszą ścianę. W ten sposób sprawimy, że pomieszczenie będzie wydawało się szersze niż jest w rzeczywistości. Na tej ścianie najmłodszy domownik może zawiesić plakat ulubionego zespołu lub zdjęcie swojej dziewczyny (chłopaka), co będzie stanowić dekoracyjny element wnętrza.

Pozostałe ściany warto zostawić jasne. Nie należy stosować również dużo czerwieni czy innych agresywnych kolorów. Owszem, działają one pobudzająco i energetyzująco, ale w nadmiarze mogą wywoływać niepokój. Ciężko będzie również zasypiać wśród takich ścian. Jednak jeden czerwony element na pewno spodoba się dziecku – może nim być dywan, albo rolety wewnętrzne. Te ostatnie występują obecnie w tysiącach wzorów i kolorów. Jeżeli nastolatek niekoniecznie lubi fantazyjnie upięte firanki, roleta w komiks czy elementy graficzne na pewno mu się spodoba.Meble do pokoju dziecka powinny być wielofunkcyjne, zważywszy na fakt, jakie jest przeznaczenie pokoju. Zaproszeni koledzy z klasy nie muszą siadać na rozstawionym łóżku z pościelą. Warto więc wybrać np. kolorowy narożnik, który w dzień posłuży jako kanapa, nocą po rozłożeniu – jako łóżko sypialniane.

Choć meblościanki wychodzą z mody, to jednak nowoczesne meble modułowe są najlepszym rozwiązaniem w pokoju dziecka. Możemy dobrać ich liczbę i formę do potrzeb nastolatka, budując biurko, komodę, szafki i półki.

Nie bez znaczenia jest prawidłowy projekt oświetlenia. Lampa sufitowa jest niezbędna, ale nie obejdzie się również bez lampki na biurko. Nastolatkom na pewno spodoba się również podwieszany sufit z zamontowanymi punktami świetlnymi.

Biurko nie powinno stać tyłem do okna i do drzwi. To pierwsze rozwiązanie sprawi, że słońce odbijać się będzie w monitorze, drugie zaś – że uczące się dziecko nie zobaczy, jak ktoś wchodzi do pokoju, co może nie być komfortowym odczuciem.

Pamiętajmy, że młody człowiek ma nieograniczone siły witalne i pomysły. Dlatego ważne jest zastosowanie odpowiednich materiałów do wykończenia ścian i podłóg. Farby do wnętrz powinno się wybrać takie, które umożliwią mycie ściany. Choć podłoga drewniana jest coraz popularniejsza ze względów estetycznych, to jednak nie jest to rozwiązanie odpowiednie do pokoju dziecka. Tu sprawdzi się doskonale wykładzina podłogowa, na której młody człowiek będzie mógł np. siedzieć grając w komputerowy gry czy oglądając film.Wykładzina podłogowa ma jeszcze jedną zaletę. Ta wielowarstwowa lub z dodatkowym podkładem, jest doskonałym izolatorem akustycznym. Jeżeli domy z poddaszem przewidują pokój dziecięcy właśnie na górze, możemy być pewni, że taneczne kroki, których uczy się nasze dziecko, nie będą dochodziły do salonu na parterze.

Pamiętajmy, że dom jednorodzinny powinien być przyjazny dla każdego z domowników. Nasze dziecko również musi się czuć w nim jak najlepiej. Dlatego pozostawmy mu wiele swobody w podejmowaniu decyzji o tym, jak wyglądać ma aranżacja wnętrza jego pokoju.

NOWOCZESNE WNĘTRZA – PROJEKTY I ARANŻACJE

Zaprojektujmy wspólnie wnętrze

Jednym z powodów, dla którego zajmujemy się projektowaniem wnętrz, to radość z tworzenia pięknych i funkcjonalnych przestrzeni. Uwielbiamy zbierać poszczególny elementy i tworzyć z nich coś co będzie służyło mieszkańcom przez kolejne lata. Dokładnie wsłuchujemy się w głos naszych klientów tak, aby efekt naszych prac był urzeczywistnieniem ich marzeń.
Kontakt
51 Francis Street, Darlinghurst NSW 2010
Social

Copyright by BOLD THEMES. All rights reserved.